موانع ساخت باورهای اساسی

موانع ساخت باورهای اساسی با عدم تمرکز و تسلط بر ذهن و گرایش محض به قانون علیت
(وقتی تنها باور مرگ امروزی کروناست )

هرچه کنترل ذهن کمتری داشته باشیم، افکار پریشان و پراکنده افزایش یافته مدیریت زمان را از دست داده توانمندی پیگیری هدف تعالی را نخواهیم داشت.

– با افکار پراکنده و ذهنی پریشان،  قدرت تمرکز و تفکر ما کاهش خواهد یافت.
تاثیر پذیری ما از دیگران از جهت منفی بیشتر خواهد بود.

-توان برنامه ریزی اهداف متعالی را نخواهیم داشت.
– با عدم کنترل ذهن و باور مادی وابستگی مادی افزوده شده و از طرف دیگر از باور معنوی و اساسی ما به شدت خواهد کاست.

به طوری که اسباب همه چیز در دنیای مادی را تنها قانون علیت می‌دانیم و قدرت بی چون و چرای الهی(خارج از قانون علیت) را نرم نرم به فراموشی خواهیم سپرد.

به دنبال آن خودخواهی جای تواضع، کنترل جای اعتماد و وابستگی مادی جای رهایی را خواهد گرفت.

در چنین حالتی با وجودی که از ایمان حرف می زنیم و یا شاید فرایض را هم انجام دهیم اما ترس، اضطراب، وسواس، ناآرامی و نارضایتی جای آرامش را خواهد گرفت.
حس مالکیت و تصاحب واقعی که تنها از آن خداوند است در ما پر رنگ شده فراموش میکنیم ما انسان‌ها تنها امانت‌دار مال، زن، فرزند و سلامتی و عمرمان هستیم و نه مالک آن.
چرا که بلاخره از ما گرفته می شود و این یعنی اینکه اختیار تام بر مواهب و نعمت‌هایمان نداریم و حتی زندگی مان نیز چند روز در این دنیا عاریه و امانت است.

در حقیقت مالک اصلی کسی است که هیچ وقت داشته هایش را از دست نمی‌دهد و توان نگه داشتن آنها را خواهد داشت و این توانایی تنها ویژه خداوندگار است ونه انسان.

اگر توانستیم با تمام تهدیدات و ناملایمات و آسیب‌های احتمالی دنیا مانند کرونای فعلی عشق، آرامش، دیدن فراوانی و فراگیری خداوند را فراموش نکرده سلامتی روانی خود را بدون وسواس حفظ کنیم و عامل خوشایند یا ناخوشایند در دنیا را امتحان و چالش خداوندی بدانیم و تنها به او رجوع کنیم آنگاه تنها از او طلب کمک خواهیم کرد .

در آن صورت ترس از مرگ در ما کاهش خواهد یافت تنها عامل مادی را سبب بیماری مرگ و ناکامی خود نخواهیم دانست.
ارتباطمان را به راحتی از دیگران قطع نخواهیم کرد، ناامیدی و نگرانی را به خود راه نخواهیم داد.

در آمار روزهای اخیر از ۱۱ مرگ فعلی ایران در همین اواخر(فروردین ۹۹) تنها یک مرگ از آن عامل بیماری کرونا است که ده درصد هم نیست اگر این آمار واقعی باشد دیگر چرا هراس و ترس از کرونا؟

از کجا معلوم این همه رسانه ای کردن کرونا در دنیا برنامه ریزی بشر نباشد که خداوند آنها را مامور امتحان سایر انسان ها نموده است
؟؟؟؟

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *