باورهای اساسی زندگی

مرور باورهای اساسی زندگی

در اقیانوس پر تلاطم زندگی می توانیم روح خود را با امواج آن هم‌نوا سازیم و بدانیم انگیزه ی واقعی ما در این سفر چیست.
?
ترس یا ایمان ؟!
?
ترس و احتیاط صرف که حاصل آن استرس ویرانگر است ناشی از ضعف باور قلبی به خداوند است.
در صورتی که ایمان یا باور امید ، اعتماد و امنیتی است که خداوند جهت آرامش آن را در قلب ما با خواسته ما به جای ترس ، تردید و استرس جایگزین خواهد کرد.
?
مراقب افکار و انگیزه‌های خود باشیم و در حفظ بهترین آنها بکوشیم چرا که تمام امور زندگی از همین انگیزه های ذهنی نشأت می گیرد.
?
هرگاه در زندگی با مشکل مالی و ناملایمات روبرو شدیم (که معمولا همگان با چنین مشکلاتی روبرو شده‌اند یا خواهند شد)
ساز مالی و برنامه تکاملی خود را می توان با ساز الهی کوک کرد و با باوری قلبی بر این مشکلات فایق گشت.
?
داشتن گرایش مالی و اعتنا صرف به سرمایه،قدرت وتوانمندی خود، باعث از دست رفتن و هدر شدن اموال می شود. در حالی که گرایش مادی توام با معنویت که در سایه لطف خداوند صورت می گیرد و همه چیز را از آن او دانستن ، باعث ازدیاد ثروت و رسیدن به محبت الهی خواهد شد.
?
آنچه که خداوند عطا می‌کند زوال نمی‌پذیرد و اگر دری به روی شما بسته شود در دیگری حتماً گشوده خواهد شد.
?
هیچ‌گاه از فقر و ناامیدی سخن نگوییم که باعث جذب این انرژی به سوی خود خواهیم شد و همیشه از روی گفتارمان درمورد ما داوری خواهند کرد.

اکنون زمان آن رسیده است  مشخص کنید که دوست دارید از چه کسی پیروی کنید ترس یا ایمان. کسی که  قبل از توکل به خداوند کار خویش را با تکیه بر هراس شروع می‌کند مسلم است که نتیجه ی مطلوب به دست نخواهد آورد.
?
توکل بر خدا در انسان شهامت می آفریند بسیاری از افراد در کارهای روزمره کوچک زندگی به خداوند توکل می کنند ولی وقتی که زمان تصمیم گیری های بزرگ و اساسی می رسد چنان دچار وسواس و شک می گردند که احساس می کنند خود باید در این امر دخالت کنند و به تحقیق و بررسی بپردازند.


سوره هود آيه ۵۶‏

‏ متن آيه : ‏
‏ إِنِّي تَوَكَّلْتُ عَلَى اللّهِ رَبِّي وَرَبِّكُم مَّا مِن دَآبَّةٍ إِلاَّ هُوَ آخِذٌ بِنَاصِيَتِهَا إِنَّ رَبِّي عَلَى صِرَاطٍ مُّسْتَقِيمٍ ‏

‏ ترجمه : ‏
‏من بر خدا تكيه كرده‌ام كه پروردگار من و پروردگار شما است . هيچ جنبنده‌اي ( اعم از انسان و غيرانسان ) نيست مگر اين كه خدا بر او تسلّط دارد ( و زمام اختيارش را در دست دارد . پس چرا بايد از شما ترسيد؟! بدانيد كه قدرت خداي من در طريق حق و عدل جاري مي‌گردد ، زيرا ) بيگمان خداي من بر صراط مستقيم ( كه جاده عدل و داد است ) قرار دارد ( و كاري برخلاف حكمت و صواب انجام نمي‌دهد ) .‏

این نشانه سستی و عدم توکل به خداست که نتیجه مطلوب به بار نمی آورد .ترس عامل ایجاد استرس است که خود شیوع بیماری روانی و جسمی را دربدن تشدید خواهد کرد.

هنر دوستیابی و ارتباط موثر ??

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *