شفای ذهن و جسم قسمت اول

مقدمه 

– سلامتی و حال خوب چقدر برایمان ارزشمند است؟
– آیا حاضریم برای داشتن جسم سالم و روحیه ی شاد، سرمایه گذاری کنیم ؟
واقعیت این است که برای رسیدن یا نزدیک شدن به این مهم نیاز به زمان کافی داریم.
همان‌طور که ما برای رسیدن به سایر اهدافمان از جمله شغل خوب و مورد علاقه، ثروت رویایی، همسر مورد نظر و ایده آل ، خانه بزرگ ، اتومبیل برند و پر آپشن به برنامه ریزی بلندمدت نیاز داریم؛ مسلما برای داشتن تن سالم و روان شاد، به وقت و برنامه ریزی بلندمدتی نیازمندیم. اما اگر پایه و ستون کار به طور ناخودآگاه یا آگاهانه ساخته باشیم راحت‌تر و سریع‌تر به این هدف خواهیم رسید…

پذیرش اصول اولیه ناراحتی و بیماری روحی و جسمی (میثاق نامه)

-بپذیریم که همه ی ما انسان ها بدون اسثتثنا در مقطعی دچار ناراحتی جسمی ، روحی خواهیم بود یا کمبود نقص دائمی یا کوچک را تجربه می کنیم.
-بپذیریم هر انسانی جهت تکامل جسمی و روحی نیازمند ناراحتی و بیماری است.
-بپذیریم که شروع هر ناراحتی یا بیماری هشداری برای تغییر عادات بد به خوب و اخطار جهت پیشگیری های لازم است.
-بپذیریم که درد، زخم، تورم ، عفونت و… نشان از مقابله و فعالیت سیستم دفاعی و اقدامات لازمی است از جانب بدن انسان برای بازگشت بدن به شرایط نرمال یا تولید پادزهر در مقابل ویروس ها و میکروب هاست.
-قبول کنیم که خیلی از این ناراحتی و بیماری فصلی، موضعی و موقتی است و با کمتر توجه کردن یا عدم توجه به آن به مرور زمان رفع خواهد شد.
-قبول کنیم که بر حسب عدالت خداوندی همان‌طور که هر انسانی از استعداد خاص و منحصر به فردی برخوردار است هر انسانی نیز دارای نقایص، ناراحتی ، بیماری و کمبودهای جسمی و روحی خاص خود جهت فرآیند رشد خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *