نگرش من و چالش های برتری

تحلیل کتاب نگرش من و چالش های برتری

تحلیل کتاب نگرش من و چالش های برتری نوشته ی محمد بن راشد آل مکتوب ترجمه دکتر مسلم زمانی

 « رهبری که خیر مردمش می خواهد.رهبری که نه برای خود بلکه برای مردمش کار می کند و شبانه روز را در این اندیشه ی بهبود منافع جامعه، نه منافع گروهی خاص می گذراند.
ملاک ما در این امر، کردار است نه صرف گفتار و همین شاخص، رهبری را که به مردمش به چشم ثروت حقیقی می نگرد از رهبری که به مردمش همچون بار سنگین می نگرد، متمایز می گرداند.»

این دیدگاه عمیقی است و موضوع مهمی در دل خود دارد شاید ما رهبر یک جامعه نباشیم اما ممکن است رهبر یک خانواده ، شهر یا روستا، محل کار خود باشیم و اگر بتوانیم انسان های که زیر دست ما هستند به چشم ثروت و نعمت الهی ببینیم آرام آرام این نگرش در بعد وسیع تر در ذهن ما نقش می بندد. و عملکرد ما در این راستا بهبود می یابد.

بلند پروازانه فکر کن

?«ما می خواهیم دبی برترین شهر تجاری، گردشگری و خدمات قرن بیست و یکم باشد، آری ما می توانیم زیرساخت پیشرفته را محیط الگوی مناسب برای ایفای این نقش فراهم و پی ریزی کنیم.»

? یک سؤال

تا به حال شده این خواسته در ما شکل بگیرد که در هدفی مشخص به سمت برترین برسیم ؟

توانمندی خود را باور کرده ایم؟
یا برای نداشتن توانمندی دنبال دلیل و توجیه و بهانه گشته ایم؟!!!

فردی که بتواند ذهن و هدف خود را در یک سو به حرکت در آورد سرعت رسیدن به خواسته او اوج می گیرد.

مطالب کتاب نگرش من درسی برای توسعه *رهبری مدنی* است و همچنین بهبود عملکرد مدیریتی ، خواهان این است که کمی به درون خود ، داشته ها ، ظرفیتهای خود ، سرزمین خود و *فرصت ارتباطات* محیطی خود تامل کنیم.

خواسته های بزرگ، جامعه ی بزرگ پرورش می دهد.

«تمامی خواسته ی ما برآورده ساختن این هدف است که مردم را به راه درست فرا خوانیم»

*جهت پروش عزت نفس در یک جامعه*«برای رهبری که توانمندی ایجاد انگیزه، شوق و اشتیاق در مردم جامعه خود داشته باشد به زودی راه پیشرفت خود را می یابد»
✅✅✅

《 *هدف من از نگارش این کتاب* ، ارایه ی پند و اندرزِ خالصانه و تجربه ی فروتنانه به برادرانم است بدین امید که آنان را یاری کند؛ زیرا همان گونه که برای خود بیش از حد‌ّ می کوشیم و به اندک قانع نمی شویم، به تحقق توسعه ی برتر برای برادرانمان نیز بسیار علاقه مند هستیم.》
✅✅✅✅

donyayesepas.com

1 دیدگاه در “نگرش من و چالش های برتری

  1. خالد میگوید:

    این جمله:
    “فردی که بتواند ذهن و هدف خود را در یک سو به حرکت در آورد سرعت رسیدن به خواسته او اوج می گیرد.”
    واقعا عالی و درست است!
    هر وقت ذهن ما و یا همان چیزی که احساس ما می خواهد با هدف ما آن چیزی که منطق ما می خواهد یکی شود دیگر هیچ چیز مانع رسیدن به آن هدف نمی شود بجز مرگ!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *