کتاب تمرین نیروی حال اثر اکهارت تله

مقدمه کتاب تمرین نیروی حال 

نیروی حال از چاپ نخست در سال ۱۹۹۷ تاثیری شگرف و بسیار عمیق تر از آنچه در تصور من می گنجید، بر آگاهی جمعی سیاره داشته است. این کتاب به پانزه زبان ترجمه شده است و هر روز از سراسر جهان نامه هایی از خوانندگان دریافت میکنم که نوشته اند در نتیجه آموزش های نیروی حال زندگی آنها دگرگون گشته است.

 

هر چند آثار دیوانگی های ذهن خود محور هنوز درهمه جا به چشم می خورد، اما پدیده ای تازه در حال شگل گیری است.پیش از این هیچگاه این همه مردم آماده نبودند تا الگوهای ذهنی جمعی را که از دیر باز بشریت را در اسارت درد و رنج نگه داشته است، به هم بزنند. حالت تازه ای از آگاهی پدیدار شده است. دیگر بس است، به اندازه کافی رنج برده ایم! همین لحظه که این کتاب در دست گرفته اید و این خطوط را درباره امکان یک زندگی آزاد که در آن موجب درد و رنج خود و سایرین نشوید می خوانید این اگاهی از درون شما پدیدار می شود.

بسیاری از خوانندگان نامه نوشتند و اظهار کردند که دوست دارند آموزش های نیروی حال به شیوه ای عملی تر عرضه شود، تا هر روز بتوانند آنها را تمرین کنند. این درخواست، انگیزه ای برای نگارش این کتاب شد.

کتاب تمرین نیروی حال علاوه بر تمرین، حاوی بخش های کوتاهی از نیروی خال نیز می باشد تا برخی مفاهیم اصلی را یادآوری و به عملی کردن این مفاهیم در زندگی روزمزه یاری کند.

بسیاری از این بخش ها به ویژه برای مطالعه عمیق مناسب هستند. هنگامی که به عنوان مراقبه مطالعه می کنید و صرفا به منظور کسب اطلاعات تازه نمی خوانید، مایل هستید تا از این راه به سطح دیگری از آگاهی وارد شوید. از این رو می توانید یک بخش را بارها بخوانید و هر بار درک تازه ای از آن کسب کنید. فقط کلامی که در حالت حضور گفته یا نوشته شود، دارای توان دگرگون کردن است، که حضور را در خواننده بیدار می کند.

بهتر است این بخش ها به آهستگی خوانده شوند. گاه به دفعات درنگ کنید و لحظه ای را به تعمق در آرامش و سکون اختصاص دهید. و گاه کتاب را بی هیچ ترتیبی باز کنید و فقط چند خط آن را بخوانید.

اکهارت تله 

 

لطفا جهت دانلود کتاب تمرین نیروی حال روی این متن کلیک کنید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *