بسم الله الرحمن الرحیم

وَإِذْ تَأَذَّنَ رَبُّكُمْ لَئِن شَكَرْتُمْ لأَزِيدَنَّكُمْ وَلَئِن كَفَرْتُمْ إِنَّ عَذَابِي لَشَدِيدٌ

و پروردگارتان اعلام کرد که اگر مرا سپاس گویید، بر نعمت شما می افزایم، و اگر کفران کنید، بدانید که عذاب من سخت است سوره ابراهیم ایه ۷

راه افزایش نعمت با سپاس گزاری است که به روی ما گشوده می شود. سپاس گزاری، بخاطر داشتن نعمت های بی شماری که قابل شمارش نیست. از صبح زیبایی که بر می خیزیم  و روز جدیدی  آغاز می کنیم و می بینیم  که همه چیز سر جای خود قرار دارد و دلی آرام و آسوده ای   داریم.  نعمت های دیگری مثل سلامتی ، خانه ای که در آن زندگی می کنیم و رزقی که روزانه بر سر سفره ما قرار می گیرد تا لبخند عزیزانمان،  باعث شادی و احساس خوب در ما می شود و …  شکرگزاری و قدردانی باعث افزایش این نعمت هاست، در  مسیری قرار می گیریم که می توانیم نعمت های بیشتری دریافت کنیم.

تصمیم گرفته ایم درکی که از سپاسگزاری داریم اینجا بازگو کنیم تا از این راه درهای وسیعی برای شکرگزاری بیشتر به رویمان باز شود و در مسیر دریافت نعمت ها و فراوانی قرار بگیریم. می بخشیم  چون مطمئن هستیم چندین برابر آن دریافت می کنیم و این آیه صریح قرآن است:

 مَن ذَا الَّذِي يُقْرِضُ اللَّهَ قَرْضًا حَسَنًا فَيُضَاعِفَهُ لَهُ وَلَهُ أَجْرٌ كَرِيمٌ

کیست که به خدا قرض نیکویی دهد ( و از اموالی که بدو داده شده است ببخشد ) تا آن را برای او چندین برابر گرداند و پاداش ارزشمندی بدو رساند؟ سوره حدید آیه ۱۱ 

 و این آیه ما را به این اطمینان می رساند وقتی آگاهی هایمان را به اشتراک می گذاریم خداوند یبشتر به ما عطا می کند و قبل از آن شاید این مفهوم کمی برایمان گنگ و غیر قابل درک بود وقتی بتوانی حتی به یک نفر از بندگان خدا یادآوری کنی “ای بنده خوب خدا با سپاسگزاری می توانی زندگی داشته باشی پر از معجزه های زیبا و قشنگ” آن لحظه حس زیبای  خوشبختی، تنها چیزی است که با تقسیم آن دو برابر می شود احساس می کنیم.

 برای همه انسان های جهان  لحظه های پر از سپاسگزاری آرزومندیم.

بخش ۱

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.

بخش ۲

بخش خالی. برای افزودن محتوا صفحه را ویرایش کنید.